Доброго дня, наші читачі та гості блогу!
Ми продовжуємо розповідати про стилі у скрапбукінгу. І сьогодні поговоримо про Mixed Media (далі ММ).
Виходячи з назви стилю (mixed media - «змішана техніка») - це суміш всіх можливих стилів, технік та матеріалів. Він стоїть на межі між скрапбукінгом як хобі і мистецтвом в цілому. І, мабуть, ММ один з найскладніших.
Основною відмінністю ММ є використання фарб, спреїв, грунту і пасти, нанесеної через трафарет. Але для того, щоб скрап-робота могла бути визнана мікс-медійною, вона повинна бути створена за допомогою мінімум трьох технік. І це не значить, що використавши акрил з різною технікою його нанесення, ваша робота стала мікс-медійною) А ось, якщо ви використали пасту, спреї та долучили штампи, то ласкаво просимо до ММ.
Також треба бути обережними зі змішуванням різних стилей у ММ, особливо з тими, які не поєднуються один з одним.
Та давайте, все ж таки, виділемо особливості та характеристики ММ.
- змішання стилів і матеріалів.
- застосування технік, які не використовуються в традиційному скрапбукінзі (дудлінг ручками, маркерами, користуватися лаками, поєднати в одній роботі кракелюр і створення фону за допомогою моделюючих паст).
- цей стиль вражає уяву достатком кольорів і їх змішанням.
- використовуються акрилові, акварельні фарбі, гуаш, туш, алкогольні чорнила і спреї.
- "колажна" техніка виконання - для стилю характерні рукотворні фони, використання уривків газет, вирізок з журналів, ілюстрацій з книг, іноді хаотичне на перший погляд розташування елементів.
- дуже часто роботи виконуються без використання фотографії або ж вона не є центром композиції.
Джерело.
Щось ми вас трохи налякали) Насправді, ММ - це політ вашої фантазії. Озброївшись найрізноманітнішими матеріалами відпустить себе та творіть!
Давайте подивимось, як виклядають скрапові об'єкти у Mixed Media.