вівторок, 20 березня 2018 р.

Навколо світу зі Скрап Релакс. Італія. Натхнення від Аноніни Рапоти

Доброго дня, наші любі читачі та гості!

Цього місяця ми вас запросили до Італії. І ось після такого гарного опису цієї країни мені захотілось зробити щось натхненне.
Після пошуку та розглядів архітектури, видатних людей, страв та відомих місць, я раптово зіткнулась з Венеціанським карнавалом. 
Дівчатка, це щось неймовірне. Така подія, такі костюми! Я не змогла залишитись в стороні і зробила серію АТС "Венеціанський карнавал".


Венеціанський карнавал (Carnevale di Venezia) - грандіозна подія в Італії і один з найвідоміших карнавалів в світі. Цей костюмований бал-маскарад - найстаріший з усіх карнавалів планети, який щорічно проходить у Венеції. Перша документальна згадка про нього відноситься до 1094 року.Найвищого розквіту Венеціанські карнавали досягли в 18 столітті, коли танці на площах і розкішні карнавальні костюми стали справжніми зразками високої моди, а головними дійовими особами свята стали герої італійської комедії. Звідси ж взяли початок напівмаски, які зараз носять назву венеціанських масок. Маска в комедії вказувала на особливі якості героя, кожен персонаж мав свою маску, характерну тільки для нього. Це поклало початок появи на вулицях міста Арлекіно, П'єро, Панталоне, а чарівна Коломбіна стала емблемою карнавалу (джерело).В кінці 18 століття, в зв'язку з революційними настроями в країні, карнавал майже згас, а на початку 20 століття було накладено вето на його проведення і знято тільки в 1979 році з ініціативи Федеріко Фелліні і з дозволу Папи Римського. У 1996 році Венеціанський карнавал отримав власний гімн, який написав відомий кутюр'є П'єр Карден.


Традіційно карнавал відкривається старовинним ритуалом «Воло делла Коломбіна», який виник ще в 18 столітті. З дзвіниці на площі Святого Марка запускають паперову голубку Коломбіна, яка вибухає в польоті і обсипає зібравшийся на площі натовп дощем з конфетті.


На площі Святого Марка влаштовуються театралізовані вистави, а потім свято виливається на вузькі вулички, супроводжуючись музикою, танцями і масовим веселощами.


Карнавал завершується парадом костюмів, дивовижним феєрверком над лагуною перед площею Сан Марко, спаленням солом'яного опудала - язичницьким ритуалом, що символізує оновлення природи, і масовими танцями на площі Сан Марко. А дзвін дзвонів церкви Сан-Франческо делла Вінья оповіщає про початок Великого посту. 
Традиційний Венеціанський карнавал триває більше двох тижнів.

Сподіваюсь, я вас не втомила, але мені дуже хотілось вам розповісти про це дійство :) Тому приєднуйтесь до нашого завдання, та покажіть свою Італію!


  фоновий
 серветка фонова

З вами була Антоніна Рапота. Гарного всім настрою та побільше приємних мандрівок!

9 коментарів:

 1. Тонічка, такі стильні та яскраві карточки!

  ВідповістиВидалити
 2. Тоня, такі чудові і гарні АТС! І дякую за розповідь, дуже цікаво!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Спасибкі :) Не змогла втриматись і нічого не розповісти про це свято :)

   Видалити
 3. Очень красиво, в бирюзовую просто влюбилась

  ВідповістиВидалити
 4. Тоня, вау!!! Якщо червона вільна, можна мені?

  ВідповістиВидалити