середу, 22 листопада 2017 р.

Новорічний декор. Адвент-календарі.

Ще з початку грудня, а то й раніше магазини і торгові центри прикрашають святковою різдвяною та новорічною атрибутикою. А насправді ця традиція має глибоке духовне коріння. В західній християнській культурі цей особливий передріздвяний час отримав назву адвент, який бере свій початок із дуже-дуже давніх часів.Адвент-календар – (нім. Adventskalender ) календар очікування, різдвяний календар. Прийшов до нас із Заходу, і там датується з 1 по 25 грудня, показуючи час, що залишився до Різдва за Григоріанським стилем. І це також приклад традиції, яка першочергово мала суто релігійне значення, але поступово перекочувала у світське життя, набувши нових і цікавих рис.
Можна дотримувати будь-якої віри або не вірити ні у що зовсім, але погодьтесь – дуже гарна і мудра традиція – в найбільш холодну і темну пору року влаштовувати собі та оточуючим свята з таких милих маленьких дрібничок.

Традиційно – це листівка або картонний будиночок з віконцями, які відкриваються, і в кожній комірці лежить цукерка, записка з побажаннями (в релігійних сім’ях можливо з витягами із Святого Письма) або маленькі подаруночки. 

новый год
Перші згадки про різдвяні календарі відносяться до першої половини 19 ст. в Німеччині, послідовниками Лютеранської церкви. Перший різдвяний календар надрукував Герхард Ланг в 1903 році в типографії "Reichhold & Lang" в Мюнхені. Його мама пекла 24 безе і прикріпляла їх до картону, щоб порадувати сина щодня, аж до Різдва. Після того, як хлопець подорослішав і пішов працювати, його друкарня вперше випустила адвент-календар на 24 різнокольорових картинки.
А вже в 1920 видавницво Герхарда розробило перший календар з перфорованими дверцятами.
В 30-х роках друкарня закрилась, але до того часу було створено не менше 30 різноманітних різдвяних календарів для дітей. В Німеччині вперше в 1958 році було випущено календар із шоколадом всередині.
Після Світової війни календарі змінилися. Замість милих звіряток почали друкувати пушки і солдатиків. Християнські символи замінили нацистськими – діти в одязі прикрашеному свастикою ліплять сніговита, солдати посеред вінків Адвенту. В ці роки перестали виробляти їстівні календарі через брак харчування, але потім вони знову набрали популярності завдяки використанню консервантів в цукерках.
Після другої світової повернулися яскраві різдвяні календарі. До кінця 40-х адвент календарі, відомі лише в межах Європи, перебралися за океан, і стали надзвичайно популярні в США. Після того як 1953 році в пресі зявилася фотографія внуків президента Дуайта Ейзенхауера з адвент-календарем, попит і виробництво просто злетіли до небес.
А от в Східній Німеччині не вітали християнські символи. В той час зображували юних піонерів, які грають в снігу, літаючі ракети. Для популяризації радянської космонавтики був створений варіант календаря з ракетами і космонавтами. Однак ця ідея не прижилася.

Останнім часом такі календарі почали з’являтися і в нас.
Звичайно, такий календар можна зробити і самостійно. Головна ідея – створювати святковий настрій  і відслідковувати час, що залишився для довгожданого свята. Комусь - це Різдво, комусь - Новий рік.  
У нас прижився варіант на 12 днів напередодні свята – від дня св. Миколая і до Нового року.
Я думаю, це оптимальний варіант для нашої частини земної кулі.  
Тому що 31 - це реально довго!  І мені особисто дуже складно витримати такий марафон, не перериваючись.
24 штуки - робити недоцільно, бо якось незрозуміло до чого це. Наше православне Різдво - все таки інша атмосфера, а наш Новий рік - все таки наш Новий рік. І Миколай у нас прижився. І думаю, що у багатьох дорослих самих є певна незрозумілість, особливо останніми роками, коли в нас практично у всьому відбувається переворот - як пояснити дітям що відбувається в період між днем св. Миколая  і Новорічною ніччю. І як так що подарунки приносить то Миколай, то дід Мороз. Так що 12 - це якраз з 20 по 31 грудня. В моїй сім’ї прижилось. 

Цілий місяць ми - уся дизайн-команда "СкрапРелаксу" - ділитиметься власними новорічними традиціями, скраповими ідеями, які живуть у їхніх домівках.

І буквально от-от я повернусь і розкажу, про адвент-календарі, які робила для своїх хлопців)
Слідкуйте за новинами, не забувайте приєднуватися до наших завданьа на зв'язку сьогодні була Оксана Корнійчук.Немає коментарів:

Дописати коментар